Redzot, cik pārgalvīgus un sarežģītus trikus bez jebkādām problēmām veic profesionāli skeitbordisti, nereti daudzi paši vēlas šo ielu sporta veidu izmēģināt. Profesionālas skeitborda apmācības Latvijā gandrīz nekur nav pieejamas, tāpēc vienīgais veids, kā to iemācīties ir visu pamazām apgūstot pašam, tomēr mācoties nepareizi jaunie skeitbordisti bieži gūst dažādas traumas. Tādā gadījumā no skeitošanas nekāds lielais prieks vairs nav. Patiesībā, visu darot pareizi, skeitborda pamatus var apgūt diezgan ātri. Nepieciešams tikai sekot konkrētam mācību plānam.

Pirms kāpšanas uz dēļa vispirms vajadzētu izdomāt, kur jūs dabūsiet pašu skeitbordu un pārējo inventāru. Nebūtu ieteicams visu uzreiz pirkt, jo var gadīties, ka sākot skeitot, jūs saprotat, ka šis ielu sporta veids tomēr nav domāts jums. Visu inventāru parasti ir iespējams iznomāt. Tas būtu daudz labāks variants, jo tad varēsiet saprast, vai skeitošana jums vispār patīk un kāda veida un izmēra dēlis jums ir nepieciešams. Vēl jāizvēlas arī piemēroti apavi. Veikalos ir pieejami speciāli skeitborda apavi, kuriem ir līdzena zole.

Kad inventārs ir sagādāts jāatrod vieta, kur apgūt skeitborda pamatus. Sākumā to var darīt gandrīz jebkur, jo ir nepieciešams tikai laukums ar gludu segumu. Kad pamati būs apgūti, būs jāsāk domāt par vietu, kur pieejamas rampas, sliedes un citi šķēršļi. Labākais variants būtu speciāls skeitparks, tomēr, ja tuvumā nekas tāds nav atrodams, kā objektus triku veikšanai varat izmantot visdažādākos pilsētvides infrastruktūras elementus.

Kad jau pienācis laiks kāpt uz dēļa, pirmā lieta, ko jāapgūst ir pareiza stāja. Vispirms dēlis jānoliek uz zemes un vienu pēc otras uz tā pareizi jānovieto kājas. Uz dēļa kājām jāatrodas aptuveni tajās vietās, kur apakšā ir piestiprināti riteņi. Stājai ir jābūt stabilai, tāpēc ir jāsaprot ar kuru kāju jums būs vieglāk atsperties. Parasti skeitbordisti atsperas ar labo kāju, tāpēc priekšā tiek novietota kreisā kāja, bet labā aizmugurē.

Kad spējat stabili nostāvēt uz dēļa, jāmēģina pamazām virzīties uz priekšu. Tas tiek darīts viegli atsperoties ar dēlim aizmugurē novietoto kāju. Sākumā kāju visu laiku jātur nost no dēļa, bet, kad ripināšanās princips ir apgūts, varat mēģināt pēc atsperšanās novietot kāju atpakaļ uz dēļa un kad tas beidz ripot, atsperties vēlreiz. Lai noturētu līdzsvaru, nedaudz jāieliecas ceļos un potītēs.
Vēlāk ir jāmācās pagriezties. To dara pārnesot ķermeņa svaru uz priekšējās kājas labo vai kreiso pusi. Tas cik strauji skeitbords pagriezīsies ir atkarīgas gan no svara pārnešanas intensitātes, gan dēļa riteņu vaļīguma. Sākumā jāmēģina pagriezties lēnām, lai saprastu cik strauji notiks griešanās. Kad tas ir apgūts varat pamēģināt veikt apzinātus pagriezienus un apbraukt apkārt dažādiem objektiem.
Pēc tam ir jāiemācās apstāties. Skeitborda dēļiem nav speciālas bremzes un apstāšanās noliekot aizmugurē novietoto kāju pie zemes. Apstāties nedrīkst brīdī, kad strauji virzāties uz priekšu, jo tam visticamāk sekos kritiens. Vispirms ir ievērojami jāsamazina ātrums. Vēl viens veids, kā apstāties ir pārnesot visu ķermeņa svaru uz aizmugurējo kāju, tādējādi piespiežot dēļa aizmuguri pie zemes. Šis variants gan var sabojāt dēli.

Tālāk jāiemācās lēkt ar dēli. To dara aizmugurējo kāju novietojot uz paša dēļa aizmugurējā gala un viegli uzsperot uz tā, vienlaicīgi izdarot lēcienu. Lēciena laikā dziļi jāietiepjas ceļgalos un potītēs. Sākumā lēcieni visticamāk būs neveiksmīgi, bet jātrenējas, līdz izdodas.

Kad esat apguvis visu iepriekš minēto, varat sākt taisīt trikus. Trikus var taisīt izmantojot visdažādākās tehnikas. Pavērojiet, kā to dara profesionāļi un ja iespējams lūdziet viņu palīdzību, lai visu apgūtu.