Visā pasaulē popularitāti strauji gūst ielu vingrošana, bet patiess priekšstats par to, kas tas īsti ir, pārsvarā izveidojies tikai tiem, kas ar to nodarbojas vai kādā veidā ir ar to saistīti. Daudziem ir maldīgi uzskati, ka ar ielu vingrošanu var nodarboties tikai ļoti spēcīgi, muskuļoti sportisti, kuri jau ir iepriekš trenējušies citos sporta veidos. Patiesībā tas ir ļoti labs fiziskais treniņš un lieliska alternatīva sporta zālei vai vingrošanai iekštelpās, ar kuru var sākt nodarboties jebkurš.

Ielu vingrošanai patiesībā ir ļoti sena vēsture, jo tā ir aizgūta no senās Grieķijas mākslas vingrošanas. Mūsdienu veidolā, gan tā tika ieviesta tikai 21. gadsimtā Amerikas Savienotajās Valstīs, Eiropā un Krievijā. Tiek uzskatīts, ka ielu vingrošanas dzimtene ir tieši Ņujorka. Pilsētas nabadzīgajos apvidos, cilvēki nevarēja atļauties iet uz sporta zālēm, tāpēc treniņiem izmantoja visu, kas atradās tiem apkārt. Šie cilvēki ātri ieguva labu fizisko formu un kļuva spēcīgi, tāpēc sāka filmēt un fotografēt gan savus treniņus, gan to rezultātus. Internetā šie materiāli ātri vien izplatījās un ielu vingrošana kļuva populāra arī plašākai sabiedrībai.
Ielu vingrošana tiek definēta kā fizisks treniņš, kas galvenokārt notiek ārpus telpām, piemēram, parkos vai citās publiskās vietās. Tā ir vieglatlētikas, mākslas vingrošanas un sporta apvienojums. Ielu vingrošana būtībā ir modernizēts nosaukums parastiem ārpustelpu treniņiem. Tajos, atšķirībā no treniņiem svaru zālēs, galvenokārt tiek izmantots paša vingrotāja ķermeņa svars un dažādi objekti pie kā turēties.
Gandrīz visās pilsētās ir pieejams ielu vingrošanas inventārs. Tie ir stieņi, līdztekas un citi objekti, kas paredzēti vingrošanai un treniņiem. Arī tad, ja specializēts inventārs nav pieejams, var tikt izmantots jebkas, kas pieejams apkārtējā vidē. Tās var būt laternas, ceļazīmes, autobusa pieturu nojumes, vai, kas cits, ar kā palīdzību var trenēties. Jāliek lietā fantāzija un jādomā, kā var izmantot visus apkārt atrodamos objektus, bet jāatceras arī, ka vajag ievērot drošību. Nekādā gadījumā nedrīkst izmantot, piemēram, elektrības sadales kastes vai kādas bojātas konstrukcijas.

Ielu vingrošana sevī iekļauj dažādus mākslas vingrojumus, kuros tiek izmantots viss ķermenis. Tas vairāk trenē lokanību, bet lai trenētu spēku, tiek izmantoti tādi vingrojumi kā pievilkšanās pie stieņa dažādos veidos, pumpēšanās, stāja uz rokām u.c. Ja šādi vingrojumi ir apgūti, var tikt veikti daudz grūtāki un sarežģītāki triki, piemēram, cilvēka karoga vingrinājums, kurā cilvēks, turoties ar rokām pie vertikāla stieņa, notur sevi horizontālā stāvolī. Vēl populāri ir vingrojumi, kur, dažādās pozīcijās jāturas pie stieņiem, izmantojot tikai rokas. Šādiem vingrojumiem ir nepieciešams liels fiziskais spēks un iepriekšēja sagatavošanās.

Mūsdienās ielu vingrošana tiek uzskatīta par oficiālu sporta veidu, kurā tiek rīkotas sacensības un paraugdemonstrējumi. Ielu vingrošanai ir arī pasaules čempionāts, kas pirmo reizi norisinājās 2011. gada 27. – 28. augustā Latvijā. Latvija ir arī mājvieta Pasaules ielu un mākslas vingrošanas federācijai, kas galvenokārt nodarbojas ar ielu vingrošanas popularizēšanu un sacensību rīkošanu.

Galvenās priekšrocības ielu vingrošanai, salīdzinot ar sporta zāles apmeklēšanu ir finansiāls ietaupījums, atrašanās svaigā gaisā un iespēja ātrā laikā uztrenēt gan spēku, gan izturību, gan lokanību vienlaikus. Ja šis treniņu un sporta veids jums šķiet saistošs, varat jau tūlīt doties laukā un sākt trenēties, izmantojot visas drošās konstrukcijas, ko redzat.