Ja ekstrēmie ielu sporta veidi jums šķiet ļoti aizraujoši un vēlaties sākt pats ar kādu no tiem nodarboties, vispirms vajadzētu izvērtēt, kurš no tie ir jums piemērotāks. Populārākie ekstrēmie ielu sporta veidi ir BMX riteņbraukšana, skrituļslidošana un skeitbords. Pēc būtības visi šie sporta veidi ir diezgan līdzīgi, jo visos gadījumos galvenais mērķis ir pēc iespējas sarežģītāku triku veikšana, tomēr pastāv būtiskas atšķirības mācību procesā, triku izpildīšanā, inventāra cenā un citos būtiskos aspektos.
Ja svarīgākais jūsu izvēlē ir vadāmība un pēc iespējas īsāks un vienkāršāks mācīšanās process, tad vairumā gadījumu labākā izvēle būs BMX riteņbraukšana. Braukt ar BMX velosipēdu ir gandrīz tāpat kā braukt ar parastu ielu vai kalnu velosipēdu. To nav grūti iemācīties, turklāt BMX velosipēds, ir vienīgais, kuram ir ar rokām vadāma stūre, kas manevrēšanu padara daudz vienkāršāku. Arī bremzēšana ir vienkāršāka, jo viss, kas jādara ir jāpiespiež roku bremzes, kas atrodas pie stūres. Skrituļslidas savukārt būs piemērotas tiem, kas prot slidot ar hokeja vai daiļslidošanas slidām, bet skeitbords tiem, kas nodarbojas ar snovbordu. Tomēr, ja neprotat braukt ne ar riteni, ne slidām, ne snovbordu, vajadzētu vispirms izmēģināt visus trīs ielu sporta veidus. Katram ir savas viedoklis par to, kas ir vienkāršāk un kas sarežģītāk, tāpēc izīrējiet inventāru, izmēģiniet visus trīs ielu sporta veidus un izdariet secinājumus pats.

Kad vienkārša vadāmība jau ir apgūta, jāsāk izpildīt trikus. Veikt trikus noteikti visgrūtāk būs ar skeitbordu, jo tas nav piestiprināts jūsu kājām un pie tā arī nevar turēties ar rokām. Tātad jāpanāk, ka lecot, vai izdarot kādas citas darbības, skeitbords vienkārši nenokrīt zemē, bet seko jūsu kāju kustībām. Ar BMX velosipēdu un skrituļslidām būs vienkāršāk izpildīt trikus, jo īpaši tad, ja tie saistīti ar lēcieniem, tomēr ne viss slēpjas vienkāršībā. Galvenais ir saprast, kas sagādā visvairāk prieka.

Visobjektīvāk iespējams novērtēt tādu aspektu kā cena. Katrs sporta veids saistās ar zināmām izmaksām. Ielu sporta veidiem ir raksturīgs tas, ka par vietu, kurā sporta veids tiek praktizēts nav jāmaksā, tomēr inventāru iegādāties gan ir nepieciešams. Protams, cenas BMX velosipēdiem, skrituļslidām un skeitbordam var variēt atkarībā no kvalitātes, firmas, nolietojuma utt. Ja izvērtē jaunu, vidējas kvalitātes inventāru, tad visdārgākais būs BMX velosipēds, kura vidējā cena ir ap 500 EUR. Otrs dārgākais variants būtu skrituļslidas, kuru vidējā cena ir aptuveni 100 EUR, bet vislētākais būs skeitbords, kas izmaksās vien ap 70 EUR. Protams, var atrast gan daudz lētāku, gan dārgāku inventāru. Vēl jārēķinās arī ar papildus izmaksām par ķiveri un locītavu aizsargiem, bet tie visiem trīs ielu sporta viediem izmaksās ļoti līdzīgi. Tātad, ja cena jums ir būtiska, izvēloties brīvā laika aktivitātes, vispiemērotākais būs skeitbords.

Jebkurā gadījumā, pirms izvēles izdarīšanas un inventāra iegādes ir jāizmēģina visi trīs sporta veidi, vai nu izīrējot, vai aizņemoties inventāru. Turklāt jāņem vērā, ka šie ir tikai trīs populārākie ekstrēmie ielu sporta veidi. Vēl pastāv arī tādas opcijas kā, piemēram, skūterings, longbords, freebords utt. Iespēju ir daudz un gadījumā, ja vēl neejat atradis savu aicinājumu vajadzētu iepazīties ar visiem sporta veidiem.

Ja asas izjūtas jūs aizrauj, noteikti jāpievēršas kādam no ekstrēmajiem ielu sporta veidiem. Tiem ir ļoti daudz ieguvumu, turklāt tie saistās ar daudz zemākām izmaksām, nekā sporta veidi, kas tiek praktizēti iekštelpās.